Obisk pisateljice Maše Ogrizek

Mladinski literarni festival Bralnice pod slamnikom je bil prvič organiziran leta 2011 kot prvi tovrstni festival v Sloveniji. S festivalom se povezuje in nadgrajuje prizadevanja za motiviranje za branje in dejavnike na področju promocije branja.

V sklopu festivala smo bili tudi 5. razredi povabljeni v Mestno knjižnico in čitalnico Idrija, kjer nas je obiskala otroška pisateljica Maša Ogrizek. Že pred srečanjem so potekale priprave na obisk v šolski knjižnici.

21. marec smo izbrali dan za obiska pisateljice, saj poleg prvega pomladnega dne, na ta dan obeležujemo tudi dan poezije.

Srečanje je bilo zelo zanimivo in poučno. V debeli uri pogovora smo izvedeli veliko zanimivega o pisateljici. Na koncu so učenci dobili še podpisano bralno kazalko.

Program so z glasbenim vložkom popestrili učenci naše šole, med drugim tudi naša Lana.

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.