Obvestila, novice

Predstavitev GRZS

Pri pouku smo obravnavali številne oblike medsebojne pomoči oz. spoznali različne organizacije, ki nudijo pomoč človeku v stiski. Ker pa imamo na šoli učitelja Petra, ki je član gorskih reševalcev, smo si lahko pobliže spoznali njihovo delo.

Najprej smo se v predavalnici seznanili z nekaj teoretičnimi dejstvi, spoznali del njihove opreme, potem pa smo pred šolo preizkusili tudi opremo, ki je pomemben del gorskega reševanja.

Učitelj Peter je poskrbel za zanimivo dopoldne, zato se mu najlepše zahvaljujemo.

Dan jezikov

Zadnji septembrski petek smo si v jedilnici šole ogledali prireditev Dan jezikov. Na zanimiv način so učenci predstavili različne jezike, ki se jih učijo oz. je njihov materin jezik. Skozi celotno prireditev sta se prepletala kulturna dediščina in različni svetovni oz. evropski jeziki.

Nastopale so tudi učenke našega razreda, ki so pesem Ko si srečen predstavile v nemškem in italijanskem jeziku. Punce, čestitamo za nastop.